Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinetarantula blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY - PODOBNY DO SARDYNI 6
9457 odwiedzin | wpisów: 40, komentarzy: 327, obserwuje: 11
 

Drewniane pergole

autor: tarantula blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No i jeszcze podbijam temat drewnianych pergol wspomnianych już dziś przez innego forumowicza! W naszym projekcie przez praktycznie całą długość dwóch ścian idą tarasy betonowe z drewnianymi u góry belkami-pergole! Myślimy jak te belki zamocować i ewentualnie czym je zastąpić by były trwałe - bo wiadomo, że drewno może długo nie wytrzymać:) Macie jakieś pomysły, albo znacie produkty drewnopochodne które się na to nadają? Zaznaczam że po suficie pergol nie będą pnąć się żadne roślinki które dodatkowo niszczą materiał:) Ktoś coś?


Przymiarka do płaskiego dachu!

autor: tarantula blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Długo nic nie pisałam bo tyle się działo, że ciągle brakowało mi czasu:). Ale już nadrabiam... Robimy przymiarkę do zrobienia dachu płaskiego na naszej budowie:) Na dniach przywiozą nam zaimpregnowaną wieźbę i można zaczynać! Z racji że mamy dach drewniany to myślimy jak ogarnąć temat by w dachu znaleźć wystarczająco miejsca na rekuperację... No i padł pomysł by ocieplenie wrzucić na dach...czyli styropapa! Myślimy o płytach OSB, oczywiście folia, styro 30cm papa wierzchniego krycia i na to papa 5.2 termozgrzewalna - jak niczego nie pomyliłam! Oczywiście cały dach będzie jeszcze obmurowany na 5 kamieni - attyki z czterech stron. Co myślicie o takiej koncepcji? Zależy nam by od środka było miejsce na reku a pomieszczenia nie są jakieś mega wysokie, bo na gotowo będą mieć 2.6m. Jakieś wskazówki? Może ktoś z doświadczeniem coś podpowiedzieć by nie popełnić błędów, które mogłyby być fatalne w skutkach...